ÜNAK - Veri Tabanları

Giriş yapmadınız. (Giriş)
 
 

 
Ana Menü atlaGiriş atlaTakvim atla
 

Takvim

Paz Pzt Sal Çrş Prş Cum Cmt
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
 
Çevrimiçi Kullanıcılar atla
 

Çevrimiçi Kullanıcılar

(Son 5 dakika)
 • Konuk Kullanıcı
 
 
 
 

 • ÜNAK - Veri Tabanları,

  Derneğimiz 1991 yılında kurulduğundan bu yana; üniversite ve araştırma kütüphanelerinin, dokümantasyon ve enformasyon merkezlerinin ve özel kütüphanelerin, günümüzde hızla değişen ve gelişen teknolojiye bağlı olarak ortaya çıkan sorunlarını incelemek; diğer ülkelerdeki benzer sorun ve çözümlerle karşılaştırmalar yapmak; bu bilgi merkezlerinde çalışan personelin çeşitli sorunlarını irdelemek ve çözüm aramak; yeni teknolojinin uygulanması konusunda faaliyetlerde bulunmak; kısaca bu bilgi merkezlerinin çağdaş kütüphanecilik anlayışına ve işlevlerine uygun olabilmesi için birçok etkinlik düzenlemiş ve bu alanda çok ciddi çalışmalar yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir.

  Bu amaçla aşağıdaki veri tabanları hazırlanarak erişime açılmıştır.

  Bu sitede yer alan;

  Şimdiye kadar ÜNAK tarafından düzenlenen toplantı, seminer vb. etkinliklerde sunulan bildirilere tam metin erişim sağlanması için oluşturulmuştur.

  Örnek olarak bazı üniversite ve araştırma kütüphanelerimizde kullanılan konu başlıklarının, Türkçe ve İngilizce karşılıklarını vererek bu alanda standartlaşmayı sağlamak üzere oluşturulmuştur.

  Kütüphanecilik Terimleri Sözlüğü; Alanımızla ilgili olarak terminolojinin oluşturulması amacı ile Türkçe-İngilizce olarak oluşturulmuştur.

 • Veri Tabanları Sitesi Değerlendirme Anketi(Oy vermek için üye olmak gereklidir.)